It’s that time of year again. Hundreds will start flocking to River Park again each Saturday morning as junior rugby league returns.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Here’s all you need to know including all the teams and starting times for round one.
TEAM LISTS
Bears under-6s
Coach: Justin Smith
Beau Smith, Yasmin Mckay, Roy Nowlan, Oliver Beard, Caleb Haines, Hunter Keefe, Ivy Gunn, Elijah Hardy, Ace Sellenthin, Kobi Sandry.
Wallabies under-6s
Coach: Will Ingram
Mia Doran, Joseph Ballard-Sandry, Barakye Simpson, DJ Munn, Bobby Broad, Chase Thompson, Aemon Gaffney, Hunter Taylor
Kangaroos under-6s
Coach: Douglas Quinn
Bentley Quinn, Robert Pollard, Connor Frazer, Sam Ingram, Trinity Terrell, Braydan Murray, Jack Graham, Eiljah Daley, Ned Osborne
Colts under-6s
Coach: Luke O’Reilly
William O’Reilly, Edward McGuiness, Max Osborne, Toby Woodhouse, Gus Osborne, Jade Forbes, David Kang, Bentley Williams, Mackenzie Hazelton
Bears under-8s
Coach: Scott Mitchell
Aiden Mitchell, Zac Cooke, Braith Charnock, James Fleming, Aiden Gunderson, Charlie Smith, Shawna Ward-Murray, Kody McKay, Caiden Newton, Ben Hazelton
Colts under-8s
Coach: Tony O’Leary
Tom Casey, Bella Radburn, Micheal O’Leary, Johnathon Murray, Ryan Kiss, Bailey Tarrant, Luke Patterson, Harry Kilby, Angus Jordan, Will Scammell
Kangaroos under-8s
Coach: Danny Quinn
Jax Quinn, Eli Stopps, Jo Jo Stopps, Angus Anning, Taiden Sandry, Lincoln Charnock, Leo Frazer, TJ Skelton, Blake Brett
Wallabies under-8s
Coach: Wood/McGuiness
Lawson Wood, Charlie McGuiness, Max Holmes, Nick Green, Treydon Howarth, Micheal Howarth, Lynk Cheng, Russell Horne, Denika Petty
Bears under-10s
Coach: WIllea Coe
Willea Williams Coe, Malachi Kelliher, Ethan Carden, Seth Crutch, Layden Radburn, Cohan Howden, Nat Nat Ward Murray, Jyedan Murphy, Zac Porter, Brodie Whitty
Colts under-10s
Coach: Justin Gunn
Nate Gunn, Thomas Craig, James Craig, Cooper McDowell, Cohen O’Brien, Jock Casey, Hugh Williams, Taron Mckeown, Aiden Gaffney, Finlay McNab, Jeremy Tapin
Kangaroos under-10s
Coach: Craig Jefferies
Harry Beale, Ryan Sandry, Shaun Daines, Clayton Duclos, Lucas Stopps, Kemp Riches, Jack Miller, Matt Graham, Toby Keen, Lucas Sandry
Wallabies under-10s
Coach: Frazer/Doran
Beau Slattery, Jake Melhuish, Leo Sheehy, Jamez Brown, Lachlan Tarrant, Alex Burrows, Dilan Jordan, Jett Cummings, James Cameron, Drew Langfeild, Rylee Frazer
Colts under-12s
Coach: Jarred/ Cameron
Taleika Burns, Abby Slattery, Blake Sandry, Harry Anderson, Aiden Lazanski, Justice Radburn, Yindymarra-Johnson, Baxter Sellenthin, Aaron Hall, Marley Parker, Maximus Stopps, Curtis Bell
Bears under-12s
Coach: Phil Ingram
Phil Ingram, Declan Morris, Matt Kacarouski, Jazaiha Cutmore, Jeremy Hazelton, James Mooney, Alex ward, Cooper Ballard, Cooper Doyle, Noah Knight, Zac Haynes, Grady Ryan
Wallabies under-12s
Coach: Andrew Broad
Joe Broad, Jake Cayfe, Lucas Cayfe, Jack Webb, Chamberlain Gillham, Boston Petty-O’Brien, Oscar Whitty, Nathan Cheng, Mason Langfeild, Aiden Green, Sam Smith, Cameron Murray
DRAW ROUND ONE SATURDAY, APRIL 28
Canteen duty
9-9.25am under-12s Wallabies
9.25-9.50am under-6s Bears
9.50-10.40am under-8s Wallabies
10.40-11am under-10s Bears
Tiny field
9am under-6s Colts v Wallabies
9.50am under-6s Kangaroos v Bears
Mini field
9am under-8s Colts v Wallabies
9.50am under-8s Kangaroos v Bears
Modified field
9am under-10s Colts v Wallabies
9.50am under-10s Colts v Bears
Main field
9am under-12s Bears v Kangaroos
9.30am under-12s Wallabies v Bears
10am under-12s Kangaroos v Wallabies